Про тріо «Крайня Хата»

Logo koncertТріо «Крайня Хата» розпочало свій творчий шлях 1989 році навесні у будинку культури заводу «Львів прилад», перші твори - це обробки Шевченківських пісень, та українські народні пісні в обробці молодого Львівського композитора  Анатолія Шепеля. Серед перших пісень: обробки «Така її доля»,  «По діброві вітер виє»,  «Садок  вишневий коло хати», «Шумить смерека», «Весняне весілля» - сл. Є. Лещук, муз.  А.  Шепеля,  «Купальська» - сл. І. Калинця,  «Скрипка чарівниця» - сл.  Г.  Канич. Першим композитором, який багато гарних творів для нас написав був Анатолій Шепель, який і до сьогодні пише гарні пісні. Певний проміжок часу ми співпрацювали з композитором Олександром Єрченко: - найпопулярніші пісні - «Як у корчмі», «Їду за Дунай». Це був період який пізніше віддзеркалився в перший компакт диск - «Музика для душі» - куди увійшли обробки українських пісень композитора Олександра Албула, «Вулички Львова» -  сл. Терези Угрин, та інш.

Першими учасницями тріо на період з 1991-2002 роки, були - Ала Пилипенко, Іванка Ткачик, Любов Фітьо. Ала Пилипенко для тріо написала декілька чудових пісень: «На Юрія», «Вітер», «Не кажи мені нічого»«Капає дощ»«Новорічна». В цей час було напрацьовано багато пісень, які увійшли до другого диску - «Їду за Дунай», і це співпраця з Романом Мельником, Романом Лозинським, Олександром Хвостовим, і т.д. Склад тріо мінявся, до колективу приходили на якись час  Романна Гунько, Наталя Родзь, Оля Літник, Оля Заставна і завдяки майже всім новим учасницям народжувались нові пісні, нові образи, нові ідеї.

Знайомство з новими творчими  людьми, які допомагали продовжувати нам творити. Пісні, які увійшли до диску «Їду за Дунай» мають більш виражений естрадний характер, є танцювальними, але всі все одно мають гарні слова і душу. Найбільш відомі: «Було колись», «Вітер», «Знаю я що ти» «Забудь мене», «Сніг іде» - всі вони не заслужено забуті , бо якраз зараз ми потребуємо українську пісню, добру, якісну,  з хорошими текстами і мелодикою. Ці всі пісні ви можете послухати на нашому сайті.

Гастролі,  концерти, фестивалі - це все величезний досвід і напрацьовування  майстерності, праця над собою, бо людина все життя вчиться і вдосконалюється.

У 2006 році вийшов ще один компакт-диск «Різдв’яний».  Колядки, різдв’яні пісні та новорічні - це доробок за багато років тріо.

Компакт диск «Троянди на пероні» - це доробок тріо у складі Олі Літник, Марічки Стоколяс, Любові Фітьо, Олі Заставної. До диску увійшли  ретро пісні, як авторські так і оновлені, всім відомі шлягери 50-60 років.

Впродовж останніх років співпраця з Юрієм Антонюком, майже всі аранжування до пісень зробив і записав саме він. Це - «Троянди на пероні»«Без тебе я»«Червоні маки»«На Юрія», «Русалонька»,  знаменита «Коліжанка» муз.  Б. Черибислова Марії Лукашкевич, аранжування Андрія Яцківа та багато інших. Додали своє бачення пісням і кліпи - «Троянди на пероні»,  «Червоні маки»,  «Коліжанка», які можна завжди переглянути і згадати ці чудові творчі миті.

Ювілейними концертами 5 травня у Львівській філармонії, ми хочемо для себе підвести певний підсумок, згадати і заспівати у супроводі ансамблю «Високий Замок» багато своїх шлягерів від перших років і до сьогодні. Вони зазвучать по новому, адже до кожної пісні робимо аранжування під супровід чудових музикантів. Запросимо виконавиць, які з нами розділяли радість творчості у певні роки. Маємо надію , що всі шанувальники тріо «Крайня Хата» зможуть прийти і розділити з нами радість  ювілею і дати нам наснагу ще творити!

P.S. Якщо я щось забула , когось не згадала - то перепрошую і запрошую на концерт!